dentada-logo
page-title-bg

Služby

implantology dotted

Záchovná stomatológia

Záchovná stomatológia sa venuje ošetrovaniu zubov, a to s dôrazom na zachovanie pôvodného zubu, ako už vyplýva zo samotného názvu. Zuby postihnuté zubným kazom či odštiepené alebo zlomené zuby sa rekonštruujú rôznymi metódami s maximálnym rešpektovaním jeho estetickej stránky.

Cenník - záchovná stomatológia
dentistry dotted

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je profesionálne odstránenie nánosov zubného kameňa, pigmentov a farebných škvŕn z povrchu zubov, vyčistenie a vyleštenie zubov, aké sa za domácich podmienok nedá zrealizovať. Periodicita dentálnej hygieny sa mení v závislosti od stavu chrupu pacienta. V priemere je to však 2 krát ročne pre udržanie chrupu bez zubného kameňa. V prípade potreby vám dentálny hygienik nastaví individuálne potrebný počet návštev a kontrol.

Cenník - dentálna hygiena
periodontics dotted

Chirurgická stomatológia

V rámci stomatologickej chirurgie poskytujeme komplexné spektrum výkonov na zuboch, čeľustiach a mäkkých tkanivách ústnej dutiny. S výnimkou extrakcií z ortodontických dôvodov a chirurgických extrakcií osmičiek preferujeme uchovanie každého zuba v ústnej dutine, kým to je možné. K vytiahnutiu zuba sa uchyľujeme zväčša, keď už nie je možné zub zachrániť.

Cenník - chirurgická stomatológia
orthodontics dotted

Fixná protetika

Hlavnou funkciou fixnej protetiky je rekonštrukcia tvaru, počtu, funkcie zuba a jeho ochrana. Korunka je tá časť zuba, ktorá je pokrytá sklovinou, viditeľná v ústach a obklopená ďasnom. Korunka vyrobená v zubnom laboratóriu, je nový umelý vrchný plášť zuba, ktorý sa nalepí na ošetrený a nabrúsený stred zuba. Korunka má dokonale esteticky aj funkčne nahrádzať pôvodný zub. Na okraji, kde sa spája s okrajom zubu, na ktorom je nalepená, nesmú byť žiadne previsy. Korunka musí dobre tesniť po celom obvode, okraje musia byť hladké a ľahko čistiteľné.

Cenník - fixná protetika
pediatric dotted

Snímateľná protetika

Snímateľná protetika je náhrada, ktorá sa dá vkladať a vyberať z úst. Zhotovuje sa v rôznych variáciách podľa stavu v ústach pacienta. Na zvyškový chrup sa kotvia (upevňujú) pomocou kovových spôn. Môžu byť vyrobené z bežných živíc, ale aj z pružných materiálov (Duraflex), u ktorých kotvenie kovovými sponami nie je nutné. Tieto materiály sú vhodné pre alergikov, pretože neobsahujú PMMA (polymetylmetakrylát).

Cenník - snímateľná protetika
pediatric dotted

Opravy zubných náhrad

Aj napriek tomu, že pacientovi nahrádza zuby protéza, je dôležité sa o ňu správne starať. Mechanicky čistíme povrch protézy zubnou kefkou každý deň. Raz za týždeň ju môžeme ponoriť do vody so šumivými tabletami na to určenými. Počas noci sa protéza vyberá. Dôvodom je snaha nepreťažovať sliznicu a pilierové zuby, pri neustálom nosení snímacej náhrady môže vzniknúť v ústach kandidóza alebo hypertrofia sliznice. Pacient by mal taktiež absolvovať pravidelné kontroly protézy/ zvyšných zubov.

Cenník - opravy zubných náhrad
pediatric dotted

Odtlačky a zamerania

Odtlačkové metódy slúžia na vytvorenie presného negatívu situácie v ústnej dutine. Známe sú tri základné techniky odtláčania: odtlačková metóda dvojitého odtláčania, odtlačková metóda dvojitého miešania a odtlačková metóda jednofázová. Odtlačková metóda dvojitého odtláčania: odtlačková hmota sa vloží do odtlačkovej lyžice a zavedie sa do dutiny ústnej, za 3-6 minút stuhne podľa typu výrobku. Zubný lekár odtlačok vyberie z úst, opláchne a osuší. Do zatuhlého odtlačku vytvorí odtokové ryhy vždy ku každému zubu vestibulárne a orálne.

Cenník - odtlačky a zamerania